По-русски
Українською
Погода:
  • Курсы валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Топливо: A92 10.53   A95 10.90   ДТ 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 июня во Львове состоится крупнейшее автомобильное событие Украины и Центральной Европы.
nashelito: архив
Выберите промежуток времени, за который Вы хотите посмотреть записи в блогах

Хмара тегів
jazz Jazz Koktebel Іркутськ Іссик-Куль Ґерґеті Ґерґеті Трініті Абхазія автостоп Ананурі Ангара Арагві Арка Дружби Ахалхалакі Білорусь Байкал Боржава буддизм Бурхан Бурятія Бухара Військово-Грузинська дорога вірмени Ваніс Квабебі Вардзія Великий Шовковий Шлях Верхній Ларс вино гори греки Грузія Гур Емір джаз Джварі дорога Жинвалі Жинвальське водосховище законодавство залізниця Кавказ Казахстан Казбеґі Кам'янець-Подільський караван-сарай Карпати КБЖД Киргизстан книги Коктебель кордон Крим Кумурдо Ліствянка література лобіані Львів мінарет міст Міст Миру Мале Море Малий Кавказ мандри маршрут медресе Мейдана Метехі мечеть мис митниця мовзолей монастир монахи море мотаня Мткварі Мцхета Ніноцмінда ніч навпростець напівпустеля Нарікала озеро Ольхон остріа Ош Південна Осетія пішки Паравані плов полонина пором Порт Байкал прикордонний перехід прогулянки Регістан Російська Імперія Російська Федерація Росія руїни Сіоні Сакартвело Сакгамо Самарканд Светіцховелі Свецісховелі свята Ніно Середня Азія Сибір скарб Степанцмінда таємниця Тамерлан Ташкент Тбілісі Тимур Тмоґві Тоба-Варчхілі трекінг Тсхрацкаро тунель Тянь-Шань Угулбек Узбекистан Україна фестиваль фортеця Форум Видавців фото Хіва хінкалі хачапурі Хертвісі Хобой Ходжа Насреддін храм храми Хрестовий перевал християнство Хужир Цалка цариця Тамара церква Цмінда Самеба шаманізм Шаманка Шердор
AutoTravel в социальных сетях


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

фитнес центр харьков

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Ананурі - форпост арагвійських еріставі

13 марта 2012, 20:55

Симпатичну фортецю у місці злиття рік Арагві та Ведзатхеві, біля північно-східної частини Жинвальського водосховища, бачить кожний мандрівник. Ананурі знаходиться прямо на Військово-Грузинській дорозі, за 20-30 метрів від траси і десь в 70 км від грузинської столиці (42°09′49″ пн. ш. 44°42′14″ сх. д.). Власне, іншого законного шляху з Степанцмінди в Тбілісі немає. А незаконних - безліч, найочевиднішим з яких є тунель в Південній Осетії. Проте, навряд чи російські війська там пропускають туристів :)

Ананурі стратегічно стоїть у найвужчому місці долини річки Арагві.

Ніхто точно не знає скільки цій фортеці років, але збереглася вона гарно - до нашого часу залишаються цілими майже всі стіни, вежі і, навіть, внутрішні перекриття.

Перші згадки про Ананурі з'являються в XVII ст., коли фортеця захищала долину річки Арагві, яка в той час була окремою провінцією - Арагвійським еріставством.

Еріставі - грузинський феодальний титул, означає щось на кшталт правителя великої провінції.

Побудована в найвужчому місці долини, вона була стратегічним оборонним об'єктом і надійно захищала відступ місцевого населення в гори під час ворожих нападів.

У XVIII ст. Ананурі потрапила у власність царської Росії і в ній знаходився військовий гарнізон, адже фортеця стояла на важливій транспортній артерії, що з'єднувала Грузію з Російською імперією.

Поруч з фортецею Ананурі - смарагдові чисті води мальовничого Жинвальського водосховища

Раніше фортеця була більшою і простягалася аж до Арагві і Старої Військово-Грузинської дороги, яка проходила вздовж річки. Проте, зараз можна побачити лише верхню частину фортеці, внизу, біля водосховища, можна знайти всілякі загадкові руїни і залишки невеличкого храму. Ще два храми - Успенський і Діви Марії (інша назва - Спаський), знаходяться на території вцілілої верхньої фортеці.

Перший побудували в 1689 році в класичному стилі, проте, з дивною особливістю: одна з його стін прикрашена чудовим різьбленням у вигляді винограду і хреста, а найцікавіше в тому, що ця стіна стоїть майже впритул з однією із веж і помітити різьблення досить складно.

Дзвіниця Успенського храму

Вік іншого храму - Діви Марії - не встановлений, зараз він не діє і чекає на ремонт.

Поруч з фортецею Ананурі знаходиться дуже гарне Жинвальське водосховище; воно простягається аж до села Жинвалі, відстань до якого близько 10 км по трасі в південному напрямку.

Стара Військово-Грузинська дорога проходила раніше нижче від фортеці, по дну долини, понад рікою Арагві, а у наш час зникає у смарагдових водах водосховища. Коли рівень води досить низький, на поверхні з'являється старий ананурський міст, збудований у ранні радянські часи.

Старий ананурський міст - місце "тусовки" корів

Поруч, біля траси, притулився химерний кіоск, де можна випити лимонаду "Натахтарі", або кави і поспілкуватися з харизматичними грузинськими дядьками.

А ви знали, що кава грузинською теж "кава"? :)

У водосховищі можна купатися. Вода, яка його наповнює, приноситься гірськими річками, а тому - прозора, чиста і зовсім не пахне. :)

Як добратися?

Складніше вигадати як це мальовниче місце пропустити. :)

З Тбілісі  - будь-якою маршруткою, що їде в бік Пасанаурі, Гудаурі чи Степанцмінди від станції метро Дідубе. 

Автостопом - з будь-якого місця на Військово-Грузинській дорозі, адже відстані у Грузії не великі і водії зупиняються охоче.

А ще можна прогулятися пішки, як це зробив Пушкін в 1829 році, пройшовши від Ананурі до Душеті (близько 30 км) за один день. ;)

Фото автора


Если вы нашли ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Тэги: Грузія, Кавказ, Ананурі, фортеця, Жинвалі, Жинвальське водосховище, автостоп, Військово-Грузинська дорога
Комментарии [0]
Комментарий
Защитный код:
Авторизация
Электронная почта:
Пароль:
Запомнить меня на этом компьютере
Если вы новый читатель, пожалуйста, зарегистрируйтесь.
Вы можете войти под своим аккаунтом Facebook
Facebook