По-русски
Українською
Погода:
  • Курсы валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Топливо: A92 10.53   A95 10.90   ДТ 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 июня во Львове состоится крупнейшее автомобильное событие Украины и Центральной Европы.
nashelito: архив
Выберите промежуток времени, за который Вы хотите посмотреть записи в блогах

Хмара тегів
jazz Jazz Koktebel Іркутськ Іссик-Куль Ґерґеті Ґерґеті Трініті Абхазія автостоп Ананурі Ангара Арагві Арка Дружби Ахалхалакі Білорусь Байкал Боржава буддизм Бурхан Бурятія Бухара Військово-Грузинська дорога вірмени Ваніс Квабебі Вардзія Великий Шовковий Шлях Верхній Ларс вино гори греки Грузія Гур Емір джаз Джварі дорога Жинвалі Жинвальське водосховище законодавство залізниця Кавказ Казахстан Казбеґі Кам'янець-Подільський караван-сарай Карпати КБЖД Киргизстан книги Коктебель кордон Крим Кумурдо Ліствянка література лобіані Львів мінарет міст Міст Миру Мале Море Малий Кавказ мандри маршрут медресе Мейдана Метехі мечеть мис митниця мовзолей монастир монахи море мотаня Мткварі Мцхета Ніноцмінда ніч навпростець напівпустеля Нарікала озеро Ольхон остріа Ош Південна Осетія пішки Паравані плов полонина пором Порт Байкал прикордонний перехід прогулянки Регістан Російська Імперія Російська Федерація Росія руїни Сіоні Сакартвело Сакгамо Самарканд Светіцховелі Свецісховелі свята Ніно Середня Азія Сибір скарб Степанцмінда таємниця Тамерлан Ташкент Тбілісі Тимур Тмоґві Тоба-Варчхілі трекінг Тсхрацкаро тунель Тянь-Шань Угулбек Узбекистан Україна фестиваль фортеця Форум Видавців фото Хіва хінкалі хачапурі Хертвісі Хобой Ходжа Насреддін храм храми Хрестовий перевал християнство Хужир Цалка цариця Тамара церква Цмінда Самеба шаманізм Шаманка Шердор
AutoTravel в социальных сетях


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

фитнес центр харьков

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Проблемні кордони, або Куди в Грузії ходити не слід

2 апреля 2012, 20:33

Про Грузію зараз говорять багато і часто, в Грузію зараз їздять і повертаються звідти переповнені враженнями і любов'ю. За останній рік кілька десятків моїх знайомих побували там, або збираються невдовзі побувати.

Скажу відверто, після двох подорожей цією гостинною і мальовничою країною, я думаю про неї постійно - в середньому - тричі на день. :)

Та як сказав сьогодні в прем'єрній серії другого сезону серіалу "Гра Престолів" один з його героїв - Петір Бейліш - "Знання - це сила". В Грузії є території, офіційні відвідини яких мають певні обмеження, або взагалі заборонені - це окуповані Росією Абхазія та Південна Осетія. Та детальніше про це - трохи нижче.

Чи можете ви назвати ще хоча б одну країну, де прикордонники запросять мандрівників у свою їдальню, нагодують, а потім ще й на своїх солдатських ліжках спати покладуть?

В Грузії це цілком можливо, перевірено на власному досвіді.

А ще немає такого явища, як прикордонна зона. Лише в далеких гірських регіонах у прикордонних з Росією територіях, в Хевсуреті і Тушеті де за вкритими снігом скелястими хребтами лежать Дагестан, та Чечня, потрібно "відмічатися" в прикордонників. Зрештою, навіть якщо ви про це не знаєте, вони самі вас побачать і на цьому наголосять. Процедура ця абсолютно безболісна, і проявляється лиш кількахвилинною відсутністю закордонних паспортів. 

Ще одне місце, де мілітарно одягнені дядьки можуть попросити ваші паспорти для запису в журнал - перевал Тсхрацкаро неподалік від гірськолижного курорту Бакуріані. Там проходить нафтопровід Баку-Тбілісі-Джейхан, саме тому полісмени просять не фотографувати з перевалу.

"Підпільне" фото з перевалу Тсхрацкаро

І, звісно, якщо ви активно намагатиметеся фотографувати митниці і резиденцію Президента Грузії в Тбілісі, то, швидше за все, до вас підійде полісмен і чемно попросить цього не робити.

Абхазія та Осетія - чи варто їхати?

Ті, хто побував в Абхазії, розповідають, що там казково гарно. Але, згідно грузинського і міжнародного законодавства, абхазько-російський кордон (як і російсько-осетинський) офіційно вважається державним кордоном Грузії, тому перетин його є прямим порушенням, більше того - кримінальним злочином. Фактично це - нелегальний перетин кордону, а за це у жодній країні по голівці не погладять.

Ходять чутки, що за це порушення в Грузії передбачені великі штрафи і навіть ув'язнення на строк до 3-х років. Але, наразі, чутки залишаються чутками, на практиці ж, якщо грузинські митники побачать у вашому закордонному паспорті хоч якісь сліди перебування в Абхазії, або Південній Осетії - просто можуть не впустити у свою країну. Або навіть заборонити в'їзд. А ось це вже мені видається страшнішим за штрафи і грузинську в'язницю...

Щодо в'їзду в Абхазію з Грузії жодних заборон не існує, там навіть немає грузинських прикордонних постів, але абхазькі прикордонники можуть не пропустити. 

Проте, грузини з інших регіонів країни чомусь розповідають, що в районі Зуґдіді (поруч з абхазьким кордоном) підвищена криміногенна ситуація і можна нарватися на крадіжки та грабунок, оскільки дія грузинських законів на прилеглих до абхазького кордону територіях є обмеженою і дещо умовною.

Також слід розуміти, що в'їжджаючи в Абхазію виїжджати з неї теж потрібно через Грузію, інакше ви матимеме в паспорті "не погашений" виїздом в'їзний грузинський штамп, а отже - автоматично - проблеми при наступному в'їзді в країну.

Серед російських мандрівників ходять поради на кшталт - якщо хочете-таки відвідати Осетію та Абхазію, в'їжджайте на їх територію по внутрішньому паспорту з Росії і назад - так само, а потім, у Грузії - не паліться. Адже ніхто не відслідковує ваших пересувань по світу і не заводить відповідних справ, як це часом роблять в Європі.

Та, все ж таки, згідно грузинського "Закону про окуповані території" від 23 жовтня 2008 року, в'їзд на територію Абхазії та Цхінвальського регіону (Південної Осетії) офіційно дозволений виключно з боку муніципалітетів Зуґдіді та Ґорі відповідно. Всі інші шляхи є забороненими.

"Зона непевності" біля осетинських кордонів 

Російський блогер Олексій Мухранов, який останні кілька років живе в Тбілісі, стверджує, що у прилеглих до осетинського кордону територіях існує певна буферна зона, де дія грузинського законодавства і права громадян інших держав можуть обмежуватися і порушуватися. Він називає ці місця "Зоною непевності" ( або "невизначеності").

Рожевим кольором на мапі позначена та сама "зона непевності" за спостереженнями російського блогера Олексія Мухранова

Там немає жодних знаків, шлагбаумів, або блокпостів, але присутня підвищена увага з боку грузинської поліції, яка зростає при наближенні до осетинських кордонів. Блогер пише, що на цих територіях "грузинська поліція підозріло дивиться на іноземних громадян" і може влаштовувати перевірку документів.

Попри те, що у цих місцях є декілька фортець та храмів, серед яких виділяється кафедральний собор в Нікозі, без особливої потреби в цю химерну зону ліпше не забрідати.

Якщо ж спокуса пошуків екстриму надто велика, то слід мати на увазі, що при відвідинах цих місць можуть виникнути проблеми з грузинською поліцією і, навіть, солдатами військових сил Російської Федерації.

*   *   *

Якщо хтось, раптом, не знає, або забув, то нагадую, що для українців Грузія безвізова (а з 1 березня 2012 року - і для росіян), тож для того, аби потрапити в цю справді чудесну і невимовно гостинну країну, потрібні лише закордонний паспорт і нестримне бажання. 

Залишається лиш запланувати відпустку, а Грузія сама забезпечить вас красою природи та архітектури, щирістю людей і смачною їжею.

Коли будете там, посміхайтеся та будьте чемні і я обіцяю - вам сподобається! :)


Если вы нашли ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Тэги: Грузія, Кавказ, Росія, кордон, прикордонний перехід, митниця, Абхазія, Південна Осетія, Російська Федерація, законодавство
Комментарии [0]
Комментарий
Защитный код:
Авторизация
Электронная почта:
Пароль:
Запомнить меня на этом компьютере
Если вы новый читатель, пожалуйста, зарегистрируйтесь.
Вы можете войти под своим аккаунтом Facebook
Facebook