Норвегія: країна вікінгів

Народ, що заселяв північно-західну частину Скандинавського півострова в епоху середньовіччя, наводив жах на всю Європу. Так у IX столітті могутні вікінги утворили державу, що розкинулась аж до островів Північного полярного кола.

Славнозвісні прабатьки сучасних норвежців залишили про себе нагадування в усіх куточках країни. Крім того, сучасна Норвегія причаровує неперевершеними гірськими ландшафтами, що зумовило перетворення країни на суцільний курортний комплекс.

 

Один з найстаріших лижних курортів – Ліллехаммер – розташований на березі найбільшого в країні озера Меса. Тут знаходяться чудові гірськолижні схили, а також кращі в Північній Європі бігові траси, що простяглися на 350 км.

місті безліч катків, а також прокладені спеціальні туристичні маршрути горами. Крім того, гості міста можуть брати участь у традиційних зимових скандинавських забавах: катанні на конях по засніженому лісі, сафарі на снігомобілях та в собачих упряжках.

 

В період новорічних свят місто перетворюється на суцільний різдвяний ярмарок з безліччю сувенірних та подарункових крамниць, а також Санта-Клаусами та ельфами, що бігають містом та дарують перехожим святковий настрій.

Найдавніша скандинавська столиця – Осло, головною архітектурною гордістю якого є Королівський палац – резиденція нинішнього норвезького монарха короля Харольда V. Палац було побудовано в першій половині XIX століття, а в його будівлі знаходиться 173 кімнати. Навколо цієї дивовижної споруди розкинувся парк зі ставками, розбитий придворним садівником короля Карла XIV Юхана. Це – улюблене місце відпочинку місцевих жителів.

 

На східному березі Осла збереглися залишки давньої фортенці Акерсхус, зведеної приблизно на початку XIV століття та перебудованої в епоху Відродження.

Сучасний Драммен – це мальовничі пейзажі та унікальна для цілого фіорда архітектура центральної частини міста: крім ратуші, театру, біржі та церкви, тут розміщено безліч крамниць. 

Головна вулиця міста - площа Брагернесс, що є однією з найбільших в цілій Скандинавії – спланована в другій половині XIX століття. В наші дні тут щоранку розташовується продуктовий ринок, а взимку – заливають ковзанку, а часом тут навіть проводять чемпіонат світу з ковзанярського спринту.

 

Справжнім чудом природи є тамтешній каньйон. Вчені встановили, що вік цього гірського утворення сягає 10 000 років. Довжина ущелини на гірському схилі становить 1 300 метрів, а глибина - 250 метрів.

Як і в інших норвезьких містах, найбільшою цінністю Ставангера є його мальовничі ландшафти, що перетворило Норвегію на країну курортів. Та у крихітному історичному центрі Ставангера є й пам'ятки архітектури.

 

Серед таких - головний Ставангерський собор, зведений ще на початку XII століття, а також історичний район Старий Ставангер (Gamle Stavanger), вщент забудований рибальськими будиночками.

Манафоссен є найбільшим водоспадом в регіоні та одним з найбільших в цілій країні, а неподалік від цього чуда природи розкинулись дуже давні фермерські будиночки, деякі з яких побудовані ще за часів середньовіччя.

Берген – відоме завдяки своїй історії та традиціям місто, посеред якого розкинулись  чарівні ландшафти та визначні культурні й архітектурні пам'ятки.

 

Одна з таких - набережна Брюгген. Перші будівлі міста з'явилися саме тут - на старовинній ганзейській набережній, що впродовж століть залишалася найважливішою та найбільш жвавою частиною міста. Цікаво, що навіть в наші дні, прогулюючись вузькими вуличками, зачаровує неперевершена атмосфера старого міста, яке виглядає так, як і за часів ганзейців.

Ще одні визначні пам'ятки міста - Королівська резиденція та зал прийомів Хоконсхаллен, що збудовані королем Хоконом Хоконссоном в середині XIII століття. Поруч із резиденцією та залом знаходиться не менш давня вежа Розенкранца.

Одне з найкрасивіших норвезьких міст – Гейрангер – розкинувся на території мальовничого Гейрангер-фіорду в північно-західній частині країни. Разом з усім Гейрангер-фіордом місто входить до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Серед найпопулярніших місць регіону - високогірні ферми (Skagefla і Blomberg), та гірські серпантини Тролльстіген та Орневеген, що вражають мандрівників з усього світу.

 

Олесунн вважається справжньою перлиною завдяки своїм чарівним ландшафтам та захоплюючим туристичним маршрутам. Найпопулярнішим з маршрутів є "круїз" довкола фіорду Гейранген,  де можна побачити високі водоспади. Багато мандрівників приїжджає сюди, аби пройти "золотий маршрут", що проходить через ліси острова та його гірські стежини.

 

Ще однією з найпопулярніших атракцій міста є екскурсія "Морська рибалка", в рамках якої кожен охочий може спробувати порибалити.

На одному з острівців міста модна поспостерігати за чудом природи. Так, острів Рунде заселяють непересічні мешканці – його вщент заселили морські птахи. В Олесунні знаходиться один з найбільших морських парків - Атлантичний морський парк (Atlanterhavsparken). Парк розташований на березі океану.