По-русски
Українською

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.
Калькулятор витрат пального
  • Довжина маршруту:
    Вид пального:
    Середня вартість пального:
    Витрати пального на 100 км:
  •   км
      

AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Показати на карті:
СТО
АЗС
Готелі
Кафе
Місця
Тбілісі - Мцхета - Горі - Кутаїсі - Поті
1

Грузія - дивовижний край, що займає південно-східне узбережжя Чорного моря та південні схили Кавказьких гір, упродовж віків був головною ланкою торговельного шляху від моря і до далекої Індії. Так тут переплелись різні етноси та народи, що зробило основні грузинські міста полікультурними центрами.

Особливістю краю є його чарівні гірські ландшафти, що захоплюють у будь-яку пору. Багатовікова ж історія кавказьких народів залишила свій відбиток як в культурі людей, так і в архітектурі грузинських міст.

Найбільше місто та столиця Грузії – чарівне Тбілісі – розкинулось на березі річки Мтквари. Його сторичний центр знаходиться біля підніжжя гори Мтацмінда. Тут збереглись вузькі,  мощені цеглою вулички, що втікають то вгору, то вниз, де можна побачити руїни важливих середньовічних споруд - фортеці Нарікала, храму Метені, а також старовинних храмів Норашен, Джваріс-мама, Бетлемі, Метехі, палац цариці Даріджан – Сачин, що стали свідченням пишномовної епохи Відродження.

 

Один з найдавніших морських портів Грузії - місто Поті - відомий ще з античних часів. У центрі міста розкинувся великий затишний парк, в межах якого знаходиться декілька церков, бібліотека та висока вежа, всередині якої розташований кафетерій.  В архітектурі міста виділяються краєзнавчий музей та будівля міського театру, що є надзвичайно красивими спорудами.

 

Головною визначною пам'яткою околиць міста є Колхетський національний парк та озеро Палеостомі, куди можна добратись на човні з південної частини міста. На думку вчених, на дні озера в античні часи й могло знаходитися стародавнє грецький місто Фазис.

Невелике місто Горі всесвітньо відомим місто стало завдяки людині, яка тут народилася – Йосипу Джугашвілі, більше відомому як Йосип Сталін, що керував Радянським Союзом з 1925 по 1953 рік. Серед головних пам'яток – найдавніша в регіоні фортеця Горіс-ціхе, від якої сьогодні, на жаль, залишилися лише руїни, а також печерне місто Упліс-ціхе.

 

З IX століття Кутаїсі було столицею Колхидського царства та резиденцією грузинських царів. Сучасне місто зберегло елементи середньовічної архітектури зі старими вуличками і провулками. Річка Ріоні ділить місто на дві частини, правобережну (більш давню) і лівобережну, більш сучасну частину міста. Обидві частини міста Кутаїсі з'єднують унікальні за будовою та красою мости, що надають місту особливої атмосфери. Деякі пам’ятки архітектури цього міста навіть входять до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Серед таких - Гелатський монастир та собору Баграта.

Культове місто, головний релігійний центр Грузії – чарівна Мцхета – розкинулось неподалік Тбілісі. Oднією з визначних пам'яток Мцхети є жіночий монастир Самтавро. До речі, тут похований цар Міріан III, його дружина Нана і один з найбільш шанованих грузинських святих - старець Гавриїл.

 


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook