По-русски
Українською

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.
Калькулятор витрат пального
  • Довжина маршруту:
    Вид пального:
    Середня вартість пального:
    Витрати пального на 100 км:
  •   км
      

AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Показати на карті:
СТО
АЗС
Готелі
Кафе
Місця
Венеція - Верона - Мілан - Болонья - Флоренція - Рим - Неаполь
0

Сучасна Італія, що стала правонаступницею наймогутнішої держави стародавнього світу – Римської імперії – й до наших днів зберегла всю велич героїчного в минулому краю.

Міста, що пролягають з півночі на південь Італії, відображають усю багатовікову історію цієї сонячної країни. Тут і дивовижні свідчення часів античності, і прекрасні палаци епохи Відродження, і незвичні будівлі післявоєнної Італії. Цими шляхами ходили римські легіонери, прогулювався найвідоміших у світі тиран – римський імператор Нерон та не менш відомий головнокомандувач римськими військами Юлій Цезар. Тут розкинулись унікальні пам’ятки архітектури всесвітнього масштабу, і які захоплюватимуть людство до самого його кінця.

Найромантичніше європейське місто – Венеція – розкинулось на 118 невеликих островах Венеціанської лагуни Адріатичного моря. По обидва боки води простягаються прекрасні палаци, що й творять витончений світ таємничої готики та розкішного бароко.

 

Центральна вулиця Венеції – славнозвісна Площа Святого Марка, яку ще називають "серцем Європи".  Саме тут, на одній з найкрасивіших у Європі площ, відбуваються усі святкування та урочисті події.

Кожного року на початку лютого Венеція перетворюється на казкове місто – впродовж десяти днів тут триває дивовижний карнавал та бал-маскарад. За своєю грандіозністю венеціанському поступаються лише карнавали в Ріо-де-Жанейро.

Неперевершену атмосферу старої Верони творять незвичайна архітектура – свідчення панування в краї славетних римлян. До наших днів збереглися практично не пошкоджений амфітеатр та залишки давніх укріплень.

 

Дві головні площі – Пьяца делле Сербе та Пьяца деї Синьорі. Перша з яких з'явилась ще за античних часів і спершу була форумом. Згодом довкола неї розкинулись готичні будинки Каза деї Мерканті і Торре дель Гарделло XIV століття, а також надзвичайно красивий палац Марфі - Палацо Марфі, пам'ятка XVII століття. 

Найвідомішими жителями Верони були Ромео і Джульєтта, трагічну історія кохання яких відображено у всесвітньо відомому творі англійського поета Вільяма Шекспіра. Щороку до Верони приїжджає декілька мільйонів туристів з усього світу, які відвідують місця, пов'язані із закоханими. Найпопулярнішим з таких є будинок Джульєтти з його знаменитим балконом.

Cтолиця моди та діловий центр Європи – давнє місто Мілан. Серце міста – Площа Дуомо. Тут розкинулись головні архітектурні та культурні пам’ятки італійського Мілана. Найзнаменитіший архітектурний пам'ятник та символ міста – Міланський собор Дуомо. Праворуч від собору знаходиться жовта будівля королівського палацу, що до початку XII століття була будівлею міського управління, а в епоху Ренесансу – герцогським палацом династій Сфорца та Вісконті.

 

Відомий Мілан і своїм оперним театром "Ла Скала", що побудований в другій половині XVIII століття, і що зіграв величезну роль в розвитку італійської музики і культури. До того ж, "Ла Скала" є найбільшою оперною сценою в світі.

Наукова та кулінарна столиця Італії – чарівне місто Болонья – розташована в центральній частині країни.  Сюди здавна з’їжджаються гурмани з усього світу, аби покуштувати знамениті місцеві делікатеси – пасту тортелліні, сир пармезан, фаршировану свинячу ніжку "зампоне", відбивну з телятини по-Болонський, пармскую шинку, а також Мортаделлу - наупопулярнішу болонську ковбасу.

Центр міста прекрасно зберігся до наших днів та представляє собою класичне римське планування.  Головна площа – Пьяцца Маджоре, від якої розходяться всі інші вулиці.

 

Площу оточують архітектурні шедеври, такі як Палацца д'Аккурсіо (його вежа з годинником - своєрідний Біг Бен Болоньї), Палацца Подеста (будівля суду XIV століття) та базиліка ді Сан Петроніо з її грубуватим, незавершеним фасадом.

Одне з найкрасивіших в світі міст - італійська Флоренція – гармонійно поєднує в собі велич і помпезність давнього Риму, романтичність Венеції, впливового Ватикану, спокій та умиротворення Верони.

Центр Флоренції - Площа Делла Сігнорія (Piazza della Signoria). Це також історичний центр міста, посеред якого розкидано дивовижні статуї, зокрема й роботи самого Мікеланджело. Площа здавна була політичним центром Флоренції, про що нагадує розташована тут споруда міської управи (Palazzo Vecchio). Головною прикрасою цієї чарівної площі є фонтан - Персей з головою Медузи.

 

Столиця Італії – Рим – по праву вважається одним один з найстародавніших міст світу, в якому життя вирує вже декілька тисячоліть. "Вічне місто", як його ще називають, дало світові мистецтво там культуру, якою захоплюються й сьогодні.

Серцем Риму вважається центр релігійного культу з найдавніших часів – Капітолійська площа, що на пагорбі. На Капітолійський пагорб ведуть імпозантні сходи з білого мармуру, виготовлені за проектом самого Мікеланджело. А на вершині пагорба розташована площа Капітолія. Спроектував її той-таки Мікеланджело на замовлення Папи Римського. Площа оточена трьома палацами. Праворуч – Палац консерваторів, ліворуч – Новий палац, а в глибині – Палац сенаторів. У центрі площі височіє знаменита кінна статуя Марка Аврелія, звісно, копія.

 

Та, без сумніву, одним з найбільш величних породжень римської епохи є Колізей. Це величезний амфітеатр, від якого сьогодні залишилися лише руїни.

Неаполь розкинувся неподалік від знаменитого вулкану Везувій, що в південній частині  країни. Місто розташоване на прибережних пагорбах і добре зберегло своє античне планування. Серед архітектурних пам'яток, що належать до епохи раннього християнства, слід зазначити катакомби міста з фресками II-V століть, а також баптистерій Сан Джованні з мозаїками V століття.

 

Перлиною вважається замок Кастель дель Ово, що був побудований в XII столітті королем Рожером Сицилійським. Серед інших пам'яток архітектури Неаполя великий інтерес представляють готичні церкви, які були частково перебудовані в стилі бароко: Сан Доменіко і Санта Марія дель Карміне, будівництво яких було розпочато в XIII столітті.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook