По-русски
Українською

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.
Калькулятор витрат пального
  • Довжина маршруту:
    Вид пального:
    Середня вартість пального:
    Витрати пального на 100 км:
  •   км
      

AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Показати на карті:
СТО
АЗС
Готелі
Кафе
Місця
Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Чарівна Голландія, міста якої розкинулись на воді, вражає неперевершеною середньовічною архітектурою. Край, який неодноразово намагались завоювати сусідні народи, зумів зберегти свій особливий етнічний колорит та традиції, що захоплюють туристів вже не одне століття.

"Місто квітів", що розкинулось поблизу всесвітньо відомих тюльпанових полів – Харлем – знаходиться всього за 20 км від голландської столиці. Серце міста, що також є його історичним центром – Площа Гроті Маркт. Тут розкинулись  прекрасні середньовічні та ренесансні споруди.

Ратуша стоїть на тому самому місці, звідки з замку Пфальцграфів починалася історія міста. Готична споруда з часом зазнала змін. Так, до лівого крила, увінчаного важкою зубчатою короною, була прибудована витончена лоджія в стилі ренесанс.

 

Сонячна столиця Нідерландів – чарівне місто Амстердам - вважається одним з найкрасивіших міст світу, та ще й до того є одним з головних історичних центрів Європи.

Одні їдуть сюди, як в одну з модних столиць світу, інші - як у цитадель культури і мистецтва, третіх – заманюють знамениті кава-шопи з пиріжками з марихауни. Хтось мріє подивитися на район Червоних ліхтарів, хтось прагне проводити ночі в незліченних нічних клубах.

Головною історичною пам’яткою міста є Королівський палац. У цьому будинку, побудованому в XVII столітті на Площі Дам, спочатку розміщувався муніципалітет Амстердама. Королівським палацом воно стало за наказом Наполеона в 1808 році. Так, у залах досі стоять меблі імперського стилю та висять картини художників школи Рембрандта.

 

Роттердам – ​​місто мистецтва та культури. Тут виникла архітектурна школа, яка надала повоєнному Роттердаму унікального вигляду.

Огляд визначних пам'яток варто почати з відвідин музею Бойманс ван Бейнінгена. На відміну від зборів XVII століття, що зберігаються в музеях Амстердама і Гааги, в роттердамському музеї зібрана найкраща в цілій країні колекція творів фламандців.

Оригінальною прикрасою і прикладом сучасного архітектурного мистецтва в Роттердамі є кубічні будинку. Вони являють собою ансамбль з кубів, які, здається, ніяк не зберігають рівновагу на бетонних опорах.

 

Раніше Дордрехт був одним з найбільших морських торгових центрів Європи, і це своє значення підтримує досі. Глибина затоки, в якій знаходиться місто, дозволяє заходити в нього кораблям з великою осадкою.

З готичних будівель добре збереглися церква Гротекерк, пам'ятка XIII-XV століття та житлові будинки. А крім портів, пам'ятників та старовинних вуличок, в місці є безліч музеїв, де зберігаються кращі полотна європейських митців, а також ту знаходиться відомий монастир "Хет Хоф", що вважається пам’яткою архітектури минулого.

На кожному кроці тут можна побачити пришвартовані яхти, які для місцевих жителів давно стали звичним транспортом. Для деяких вони навіть стали домівкою.

 

Гаага мала статус села до початку XIX століття. Все змінилось, коли тамтешніми місцинами під час походу на Росії проїздив Наполеон.

По-голландськи Гаага називається Графенхаге. Ця назва має відношення до виникнення Гааги: в IX столітті на цьому місці з'явився графський замок, потім - палацовий комплекс Бінненхоф. Зараз у ньому працює парламент - Генеральні штати. Навколо цього старовинного замку й сформувався центр міста.

 

На цій головній площі розташований Ріддерзал, побудований в XIII столітті, а навпроти нього знаходиться Гевагенпоорт – середньовічна в'язниця, де тепер розташований музей, в якому виставлені на огляд старовинні знаряддя тортур часів інквізиції.

Одне з найкрасивіших голландських міст – Дельфт – розташоване на шляху з Гааги до Роттердаму.

Серцем міста є ринкова Площа Маркт, навколо якої розкинулись усі міські пам'ятки. Насамперед, це собор Новий собор, де знаходиться усипальниця королівської сім'ї та мавзолей Віллема I, убитого в Дельфті в 1584 році. Готичний собор Старий собор є усипальницею знаменитого голландського адмірала Корнеліуса Тромпа, який здобув у XVII столітті аж 32 перемоги в морських боях проти англійців. Серед інших визначних пам'яток міста – Східні ворота, ратуша, зведена ще в XVII столітті в стилі голландського ренесансу та Музей зброї.

 

Одне з найбільших міст та історичних центрів давньої Голландії – Утрехт – довгий час було регілійною столицею в країні.

Місто й сьогодні передає неперевершену середньовічну атмосферу – досі збереглись старовинні будинки, зведені ще на зорі християнства. Характерна ж риса Утрехта – двоярусні канали, пов'язані численними містками з прилеглими будинками, які у середньовіччі служили складами. Зараз тераси першого ярусу перетворені на численні чарівні кафе і ресторанчики, а самі канали служать, здебільшого, для розважальних прогулянок і відпочинку.

 


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook