По-русски
Українською

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.
Калькулятор витрат пального
  • Довжина маршруту:
    Вид пального:
    Середня вартість пального:
    Витрати пального на 100 км:
  •   км
      

AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Показати на карті:
СТО
АЗС
Готелі
Кафе
Місця
Одеса - Білгород-Дністровський - Вилкове
4 дні0

Чи знаєте ви, що катакомби під Одесою - чи не найдовші підземелля у світі? Чи бачили найбільшу та наймогутнішу середньовічну фортецю на території України? Чи хочете побачити  містечко на Дунаї, де замість вулиць канали, амісцеві жителі пересуваються від хати до хати на човнах?

Вирушайте у мандрівку, маршрут якої пролягає по Одеській області, вздовж північно-західного узбережжя Чорного моря, розпочинаючись в одеських катакомбах, минаючи Аккерманську фортецю, відвудуючи "українську Венецію" - Вилково та закінчуючись на острові Зміїний.

Одеські катакомби

Одеські катакомби - найбільші в світі підземні лабіринти, розташовані під Одесою і її околицями. А ще вони - найбільш заплутані і дуже відомі. Значна частина катакомб - колишні каменоломні, з яких здобувався будівельний камінь. Їх нескінченні лабіринти простяглися під Одесою і її передмістями на 2,5 тис. км. Температура повітря під землею упродовж всього рік +14 С. А глибина в деяких місцях сягає 100 м.

Фото: commons.wikimedia.org

Окрім штолень, в систему катакомб входять порожнини природного походження, наприклад, карстові печери, геологорозвідувальні і будівельні шурфи, підвали, бункери, дренажні тунелі, зливові колектори тощо.

Фото з UAfacts.com

Одеські катакомби у наш час - це підземне місто з безліччю входів-виходів. Час від часу там відбуваються обвали грунту і виникають нові входи в підземне місто. Повна історія одеських катакомб ще не написана, а усі ходи - не досліджені.

Аккерманська фортеця в Білгород-Дністровському

Дістатися до Білгород-Дністровського з Одеси можна на по трасі Е87 (західний напрямок).

На території сучасного Білгород-Дністровського близько 2500 років тому існувало грецьке місто Тір. Тут, начебто, побував свого часу легендарний поет Овідій, проте, цей факт навряд чи можна вважати достеменним. Але пізніше, коли у фортеці побував Пушкін, він написав вірш "К Овидию", та і одну з башт фортеці досі називають баштою Овідія. 

Фото з Flickr (by jandudas)

Раніше фортеця мала у своєму складі 34 башти, до нашого часу вціліли 26 з них. Башти ці мали власні назви: Придвірна (північно-східна), Комендантська (південно-східна), Темниця (південно-західна) та Скарбниця (північно-західна). Нині башта Скарбниця напівзруйнована, решта ж перебувають практично у відмінному стані. Площа двору цитаделі - 300 квадратних метрів.

Білгород-Дністровська фортеця (Аккерманська) - найбільша фортифікаційна споруда, які збереглися на території України і варто сказати, що збереглася вона дуже добре. Тут проводять інсценовані вистави, пісенні фестивалі, а ще фортеця часто служить знімальним майданчиком для історичних фільмів.

Фото: Віталій Мілевич, dcfc-lad.livejournal.com

Вилкове - "українська Венеція"

Після Аккеррманської фортеці, потрібно повернутися на трасу Е87 і рухатися далі в південно-західному напрямку до села Спаського, в якому необхідно повернути на трасу Т1628, яка приведе до Вилково.

Місто знаходиться в Кілійському районі Одеської області, там, де Дунай впадає в Чорне море, поруч з румунським кордоном. Це місце вважається наймолодшою ділянкою європейської суші, більше того - його формування продовжується досі - Дунай несе зі своїм плином тонни намулу.

Частина міста знаходиться на штучних і природних острівцях, дістатися до яких можна тільки на човні або по вузьких дерев'яним містках.

Фото з vilkove.at.ua

Місцева туристична індустрія допоможе організувати риболовлю відпочинок з сім'єю або друзями на одному з островів. Всюди розкидані невеликі затишні кафе, де для туристів приготують юшку з цінних порід риб, страви з баранини, а також почастують кількома сортами виноградних вин.

Фото з touregion.od.ua

Острів Зміїний

Аби потрапити на острів Зміїний, авто доведеться залишити у Вилково і знайти собі човняра, котрий відвезе вас на острів на катері. До острова 35 кілометрів морем. 

Зміїний справляє дуже сильне враження. Незважаючи на начебто незначні розміри, потужність цієї твердині просто неймовірна. Це єдиний в Чорному морі справжній острів, про який складали легенди в Древній Греції і за природні ресурси якого Румунія конфліктує з Україною. Тут є все, про що можна мріяти, - море і прісна вода, земля і рослинність, золото і нафта...

Острів утворений міцними гірськими породами і має скелясті береги, висота  яких сягає 4-5 м у північно-східній частині і 25 м в південно-західній. Максимальна висота берега - 41,3 м над рівнем моря. На острові є ущелини і гроти, що йдуть від моря у глибини материкової скелі.

Біля берегів і навіть прямо на пляжах Зміїного археологи виявили величезну кількість античних і середньовічних амфор і навіть назвали ці місця амфорними полями. А на так званому Золотому пляжі одна з експедицій знайшла великий скарб із золотих монет. Однак більша частина скарбів, за припущенням учених, досі захована в печерах і гротах острова. Доступ до них поки не знайдено.

Фото з UAfacts.com

Пам'ятайте, що повернутися з острова на материк краще з тією ж людиною, яка вас на нього привезла, інакше доведеться дуже довго чекати іншої можливості.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: замок, туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook