По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74
Показати на карті:
СТО
АЗС
Готелі
Кафе
Місця
Берестовець - Губків - Дубно - Тараканів - Острог - Вінниця - Стара Прилука - Тульчин
4-7 дні1

За своєю насиченістю даний маршрут дасть фору багатьом. Створений для подорожей компанією маршрут розрахований на різні смаки та вподобання. Уздовж нього Ви проїдетеся декількома областями, побачите старовинну міську архітектуру, замки з фортецями, палаци, церкви, оглянете дивовижний заповідник “Базальтові стовпи” і ще багато цікавого!

Берестовець

Базальтові стовпи

Це може прозвучати дивно, але колись і на просторах українського Полісся проходила вулканічна активність. Саме внаслідок неї на території сучасної Рівненщини і утворились поклади базальту, які сьогодні одночасно використовуються як у промислових, так і у туристичних цілях. Відомий як заказник “Базальтові стовпи” кар’єр щороку привертає увагу все більшої кількості туристів, але по нині їхня кількість виглядає мізерною на фоні відвідуваності багатьох інших природних цікавинок України. 

Окрім дивовижних на вигляд базальтових стовпів район села Берестовець може похвалитися і однією з небагатьох вузькоколійок, які у справному стані дожили до наших днів. 

Губків

Губківський замок над Случем. Фото: smolbattle.ru

Наступна зупинка на нашому маршруті овіяна багатьма легендами. Це місце, де посеред рівнинної місцевості, характерної для Полісся, раптово виринає справжнє скелясте плато, на верхівці якого понад річкою Случ щодня зустрічають та проводжають сонце цікаві, старовинні руїни. Запрошуємо Вас відвідати Губків – місто, яке бачило багацько баталій, свідком та учасником яких часто був місцевий замок. 

Дубно

Дубенський замок. Фото: skyscrapercity.com

Про наступне місто на нашому маршруті можна розказувати дуже довго, адже історія Дубна повниться не тільки цікавими історичними подіями, але й цікавими пам’ятками архітектури. Деколи один з найбільших культурних та економічних центрів Волині, Дубно відоме більшості українців завдяки своєму замку, який крок за кроком відроджується завдяки наполегливій праці істориків та реставраторів. Окрім замку, місто пропонує своїм гостям іще багато цікавого.

Справжньою окрасою Дубна є такі пам’ятки архітектури, як середньовічна синагога, Луцька брама, костел колишнього бернардинського монастиря. У місті збереглося й немало світських будівель 18 – поч. 20 ст.

Тараканів

Тараканівський форт. Фото: Seleonov  / commons.wikimedia.org

По дорозі з Дубна на Острог варто заїхати до Тараканова, аби оглянути місцевий форт. Справжня перлина фортифікаційної архітектури 19 ст., Тараканівський форт був зведений поблизу Дубна для захисту тодішнього західного кордону Російської імперії по лінії Збараж-Броди-Берестечко-Сокаль. На ті часи форт являв собою велике досягнення інженерної думки: тут діяла каналізація, водопровід, приміщення мали електричне освітлення, а усі нечистоти спалювались у спеціальній печі.

Острог

Богоявленська церква та Острозький замок. Фото: ua.ukrainecityguide.com

Перед тим, як вирушати на Вінницю, завітайте до Острога. Це величне місто відоме українцям як один з найвизначніших у минулому наукових та культурних центрів на території України. Навряд чи знайдеться хоча б одна доросла людина в Україні, яка б не чуло про славнозвісну Острозьку академію. Окрім того, саме в Острозі побачила світ перша, повна Біблія, надрукована церковнослов’янською мовою.  

Вінниця

Фото: www.uafacts.com

З невідомих нам причин, Вінниця викликає у більшості мандрівників діаметрально протилежні враження. Хтось знаходить це місто нудним та непривабливим в той час, як іншим Вінниця видається цікавою та багатою на визначні місця та об’єкти. Ми належимо до другої категорії людей, тому і запрошуємо відвідати це чудово місто.

Серед основних, вартих уваги пам’яток Вінниці є стара водонапірна вежа, вінницькі мури та єзуїтський монастир з костелом, колегіумом та конвіктом, костел Діви Марії, Преображенський собор 1758-1765 рр, національний музей-садиба М.І. Пирогова та нещодавно подарований місту світломузичний фонтан “Рошен”! 

Стара Прилука

Садибний будинок-палац Мерінга

Довкола Вінниці розташувався ряд садиб-палаців, які, безсумнівно, варті уваги. Серед них радимо відвідати садибу Мерінга у Старій Прилуці, яку інколи називають копією Маріїнського палацу в Києві, хоча це й не зовсім так. Попри сьогоднішню занедбаність палацу, у його рисах простежується явна схожість зі своїм праобразом - колишнім Імператорським палацом в Києві. Окремої уваги вартий і інтер’єр палацу, оформлений у мавританському стилі.

Тульчин

Фото: www.tutbuv.com

Ще одним палацом поблизу Вінниці є палац Потоцьких, збудований у 1782 році. Свого часу палацом приводив у захоплення не тільки бідних мешканців села, але й представників знатних європейських родин, які приїжджали сюди на запрошення господарів. Але це і не дивно, адже над палацом працювали такі відомі митці як французький архітектор Ля Круа та голландець Меркс, а парк “Хороше”, що розкинувся довкола палацу, облаштовував Міллер.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: замок, туризм, фото

Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook