По-русски
Українською
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74
Показати на карті:
СТО
АЗС
Готелі
Кафе
Місця
Буша - Стара Ушиця - Топорівці - Чернівці - Лужани - Чортків - Сутківці - Меджибіж
4-7 дні1

Серед мандрівників Україною можна побачити справжніх профі. Переглядаючи фотографії у їхніх блогах та сторінках у соцмережах та читаючи цікаві історії, що ці фотографії супроводжують, залишається лише дивуватися тому, як цим людям вдається залазити в такі хащі, в прямому та переносному смислі цього слова. 

Саме на таких відчайдухів, які готові знехтувати комфортом заради прихованих “у хащах” перлин нашого краю, і розрахований цей маршрут. Дозвольте йому познайомити Вас із унікальними пам’ятками таємничого села Буша, продемонструвати міць оборонної церкви у Сутківцях, захопити величчю Подільських Товтр та показати іще не одну цікаву місцину. 

Буша

Фото з www.uafacts.com

Якщо Ви належите до тих людей, у кого таємничі, незнані туристичні об’єкти викликають різкий викид ендорфінів, то невеличке село Буша, що у Вінницький області, неодмінно стане невід’ємною складовою Вашої найближчої туристичної вилазки. Найбільший в Європі музей кам’яних фігур під відкритим небом, геологічна пам’ятка Гайдамацький яр, старовинне козацьке кладовище та, що найцікавіше, унікальний скельний храм, навколо якого існує в рази більше припущень, аніж реальних фактів, закинуть Вас у глибокі роздуми про невідомі або ж давно забуті сторінки історії нашої землі. 

Бакота

Похована у 1981 р. під дністровими водами Бакота по сьогоднішній день манить до себе сотні туристів з усієї України та закордону. Люди приїжджають сюди передовсім за двома речима: дивовижними пейзажами Подільських Товтр, які нікого не лишають байдужими, та Бакотським Михайлівським печерним монастирем, перші згадки про який датовані ще 14 ст.

Топорівці

Нова Іллінська церква

По дорозі на Чернівці зупиніться у селі Топорівці. Примітним його роблять дві тутешні церкви, кожна з яких по-своєму відображає своєрідний дух та цікаву культурну суміш, характерну для Буковини. Навряд чи Ви коли-небудь бачили щось подібне.

Чернівці

Одне з найкрасивіших міст України, Чернівці вражають розкішшю архітектури свого центру, прихованими по всьому місту затишними та дуже фотогенічними двориками, а також неабиякою сумішшю національностей, що додає столиці Буковини свого колориту. Розпочніть Вашу екскурсію від міської ратуші та продовжте її прогулянкою головною туристичною вулицею Чернівців, названою на честь видатної української письменниці – Ольги Кобилянської.

Вулиця Ольги Кобилянської. Фото: xictopia.ucoz.ru

Під час свого візиту до цього чарівного міста Ви матимете можливість оглянути славнозвісний Чернівецький національний університет, чия центральна будівля колись слугувала резиденцією митрополитів Буковини і Далмації, насолодитися ароматною кавою або чаєм з тістечками у безлічі місцевих кафе, сфотографуватися на фоні Дому-корабля, оглянути неймовірну кількість найрізноманітніших церков та побачити ще багато-багато цікавого. 

Лужани

Виїжджаючи з Чернівців на Чортків любителі місцин, “про які ніхто не чув”, не можуть дозволити собі не заїхати до Лужан. Тим, хто чув назву цього села раніше, відомо, що тут знаходиться найстарший храм Буковини. Ззовні непримітна Вознесенська церква датується 1453-1455 рр. і, окрім свого віку, приваблює затятих мандрівників та паломників своїми внутрішніми розписами.  

Чортків

Вознесенська церква. Фото: rbrechko.livejournal.com

Місто зі страхітливою назвою, Чортків не входить до популярних туристичних маршрутів, але йому, безсумнівно, є, що показати навіть найвибагливішим шукачам історичних цікавинок. Передовсім увагу мандрівників привертає неоготичний костел св. Станіслава, який є справжнім символом міста. Окрім костелу, у Чорткові варто оглянути руїни місцевого замку 17 ст. Незважаючи на свій занедбаний стан, замку є, що показати. На Ринковій площі міста увагу привертають торгові ряди 19 ст. та цікавий будинок з годинником – стара чортківська ратуша.

Сутківці

Покровська оборонна церква

Наступним пунктом на даному маршруті є село Сутківці, що знаходиться за 25 км від Хмельницького. Сьогодні воно живе розміреним життям, але колись справи виглядали інакше. Про кровопролитне минуле цього регіону свідчать дві визначні пам’ятки, серед яких особливо цікавою є Покровська церква 1467 року. Цю церкву без перебільшень можна назвати справжнім замком! По сусідству з нею доживають свого віку руїни старої фортеці.

Меджибіж

Фото: Sofo / Wikipedia.org

Останньою, але не менш цікавою зупинкою на цьому маршруті є містечко між двома Богами - Меджибіж, відомий українцям завдяки своїй фортеці 14 ст. На її території варто оглянути руїни палацу, Троїцький костел 16-17 ст. та місцевий краєзнавчий музей.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: замок, туризм, фото

Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
Роман _ 27.04.2014 16:41
Забули про Червоноград біля Заліщик
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook