По-русски
Українською

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.
Калькулятор витрат пального
  • Довжина маршруту:
    Вид пального:
    Середня вартість пального:
    Витрати пального на 100 км:
  •   км
      

AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Okko - Меморіал жертвам Голокосту (1941-1944) - Гора Оброслий Верх - Гора Зелена - Гора Тимків Верх - Гора Парашка
10 км1 день1

У жовтні 2013 року група туристів-ентузіастів проклала новий маршрут на гору Парашку (1268 м) - найвищу вершину Сколівських Бескидів. Маршрут починається із автозаправного комплексу "ОККО", що на об'їзній трасі навколо Сколе.

До слова, на гору Парашку є кілька варіантів сходжень: традиційний із с. Сколе, а також з с. Коростова, Корчина, Крушельниці, Майдану. Масив цієї гори є одним із найбільш популярних туристичних районів Львівської області, а сама Парашка – улюблена височина для туристів, звідки відкриваються неймовірно мальовничі краєвиди.

Новий маршрут цікавий тим, що проходить біля кількох меморіальних історичних об’єктів, а для автомобілістів привабливою є можливість залишити своє авто на АЗК.

Опис маршруту та історичні об'єкти на ньому

На початку маршруту, за 100 метрів від заправки, знаходиться старий, фактично знищений єврейський цвинтар. Тут збереглося лише кілька мацейв (надгробків). Нищення цвинтаря розпочали нацисти у 1941-44 роках, а довершила вже радянська влада у 1970-80 роках.

Поблизу цвинтаря - меморіальний знак на скорботному місці, де у 1941-44 рр нацисти розстріляли 2500 євреїв. Меморіал був оброслий бур'янами, тепер він розчищений і попри нього проходить маршрут. 

Далі стежка провадить попри гарно впорядковану Хресну дорогу, що завершується меморіалом учасникам боротьби за незалежність України 1940-50-х років. На цьому місці перезахоронені віднайдені останки учасників визвольної боротьби з усього Сколівського району.

Від меморіалу в правому куті галявини шлях прямує чіткою лісовою дорогою. Радимо слідкувати за нашими маркерами на деревах. Такою спокійною, майже парковою алеєю, йдемо орієнтовно 30 хв. Дорога поволі набирає висоту. Зауважимо, що обабіч - гарні грибні місця. 

У нижній частині маршрут йде хорошою, майже парковою дорогою через смерековий ліс, нечітким гребенем відноги. Через 30-40 хв ходу дорога переходить у стежку, яка стрімко серпантинить. Щоб не заблукати - слідкуйте за маркуванням на деревах. За 10-15 хв ця стежка виводить на традиційний маршрут, той, що починається від дирекції Національного парку в Сколе. Далі шлях збігається із традиційним маршрутом зі Сколе на Парашку. 

Гарною лісовою дорогою, орієнтовно через 1,5 год виходимо на хребет, правіше від г. Корчанка (1180 м), на якій встановлено телеретрансляційну вежу. По дорозі, ще у лісі, є невеличке джерело з питною водою. Але надто розраховувати на нього не варто, воно дійсно невеличке і в суху пору року практично пересихає. 

Загальна тривалість сходження від АЗК до вершини Парашки - орієнтовно 4-4,5 години. Протяжність – майже 10 км.  Спуск із вершини до АЗК триває близько 2-2,5 годин. Загальна тривалість мандрівки 7-8 годин. Маркування маршруту – червона смуга на білому тлі. На території АЗК встановлено інформаційну таблицю з описом цього маршруту. 

Мальовничі краєвиди

З безлісого хребта відкриваються фантастичні панорами на Бескиди. В гарну погоду попереду, на північ від Парашки, видно Орівське низькогір’я (береговий хребет Карпат) зі скелями в Уричі та Ямельниці. Справа, на південний-схід, видніють скелі у Бубнищі та масиви хребтів Ключ і Зелемінь. За ними в хорошу погоду проглядаються верхи Горганів. Ліворуч, на південний захід, видно гори Високий верх, Кривий верх і Менчол. На південь - Буковецьку полонину із вершиною Пікуй, та полонину Боржаву. Стежка петляє гребенем хребта, на якому ще й досі видно сліди окопів з часів Першої світової війни. Попри стежку рясно ростуть чорниця та малина, восени тут можна збирати брусницю. А в липні на хребті цвіте унікальна лісова лілея (лат. Lilium martagon). По дорозі до вершини Парашки, маршрут проходить через верхи Зелена і Кобила. Нагородою мандрівникам за чотиригодинну подорож буде вершина красуні Парашки. Звідси відкриваються прекрасні краєвиди на навколишні Карпати і Підкарпаття, на мальовничі долини рік Стрий та Опір. Тут охоплює незрівнянне відчуття гармонії та єдності із величною природою.

Хто ж ця Парашка (Параска)? 

На східному схилі вершини лежить кам’яна плита із написом, який передає легенду, що гора названа на честь доньки древлянського князя Святослава Володимировича – Парашки (Параски). 1015 року біля підніжжя гори її вбили воїни князя Святополка Окаянного. Могила ж батька Парашки, князя Святослава, також убитого Святополком, знаходиться за Сколе, в урочищі Святослав.

Дорогою вниз

Сходити із вершини Парашки вниз найкраще шляхом підйому. У лісі, перед крислатим буком, який розгалужується на п’ять стовбурів, звертаємо із дороги ліворуч на стежку, яка сходить в урочище Житня і веде до АЗК. Орієнтовний час спуску - 2-2,5 години.

Дорогою в напрямку до Львова, радимо ще повернути в с. Дубина, праворуч в долину р. Кам’янки. Тут можна відвідати ще кілька цікавих об’єктів – водоспад на річці Кам’янці, та гірське озеро Журавлине (його ще називають Мертвим). 

Загальна протяжність маршруту – майже 10 км. Але попри це, він доступний навіть дітям, адже не потребує особливої фізичної підготовки та витримки. Тут цікаво у будь-яку пору року: навесні можна спостерігати пробудження природи, влітку на високогірних луках буяє різнотрав'я, восени яскраві шати бука та берези відтіняють темно-зелену хвою ялиць та смерек, а взимку око милують пухнасті засніжені вершини.

Маршрут був прокладений у рамках соціально-відповідального проекту компанії "ОККО" у співпраці з Національним природним парком "Сколівські Бескиди", в результаті чого було очищено понад 2 км лісової дороги та здійснено маркування. Інформаційний партнер проекту: AutoTravel.ua


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото

Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
Марк _ 03.11.2013 19:46
Молодці!!!
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook