По-русски
Українською

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.
Калькулятор витрат пального
  • Довжина маршруту:
    Вид пального:
    Середня вартість пального:
    Витрати пального на 100 км:
  •   км
      

AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Показати на карті:
СТО
АЗС
Готелі
Кафе
Місця
Запоріжжя - Мирне - Асканія-Нова - Раденськ - Лазурне
4 дні1

Маршрут пролягає через сакральні Хортицю та Кам'яну Могилу, унікальний заповідник "Асканія-Нова" з цілинним степом та багатою флорою та фауною, проходить повз найбільшу піщану пустелею Європи - Олешківсьі піски та закінчується на морському узбережжі, біля найбільшого острова Чорного моря - Джарилгача.

Хортиця

У самісінькому серці одного з найбільш індустріальних міст України, неподалік від велетенської дамби ДніпроГЕСу, знаходиться чи не найсакральніша для українців пам'ятка - колиска українського козацтва, острів Хортиця. 

Фото з Flickr (by Red-Boy)

Острів Хортиця знаходиться посеред широкого у цих місцях русла Дніпра. Раніше, до появи ДніпроГЕСу, вище по течії річки знаходилися пороги, котрі і дали назву Запорізькій Січі, бо була вона "за порогами". Проте, у середині минулого століття, під час будівництва гідроелектростанції, усі пороги, а з ними і більшість земель, які належали козацтву, були затоплені під час утворення водосховища.

У наш час на острові Хортиця знаходиться Національний заповідник "Хортиця", у складі якого діє історико-культурний комплекс "Запорізька Січ". Його експозиції присвячені життю та побуту козаків. Тут можна побачити на власні очі та відвідати житло запорожців і кошового отамана, господарські будівлі, курінь, церкву тощо. 

Фото з Flickr (by dmytro.golub)

Кам'яна Могила

Із Запоріжжя їдемо у південному напрямку, в бік Мелітополя, до села Мирне, де знаходиться дивовижне місце з таємничою назвою "Кам'яна Могила". Понад шістдесят гротів, печер, нагромадження велетенських (розміром у п'ятиповерховий будинок!) жовто-чорних каменів, а трохи далі - підземний світ з анфіладою зал і коридорів, - все це є природним утворенням.

Фото з stonegrave.org

У цьому місці з найдавніших часів люди залишали написи і малюнки на м'якому пісковику (найдавніші датуються VII - III тис. до н.е.). Все найцікавіше, судячи з літератури, було знайдене в печерах. Незважаючи на те, що існує велика кількість малюнків і написів, найцікавіші печери навмисно засипані, щоб відвідувачі не додавали до петрогліфів кам'яного століття сучасні написи.

Фото з stonegrave.org

Щодо Кам'яної Могили існує безліч легенд. Є думка, що даний об'єкт - це зруйнована часом піраміда або зіккурат древнього племені амазонок. Жінки-воїни мешкали якраз в районі нинішнього Мелітополя та його околиць. У 50-х роках ХХ століття археолог А.Я. Треножкін саме тут виявив немало поховань з жіночими рештками, предметами туалету і зброєю точнісінько як на деяких давньогрецьких зображеннях.

Біосферний заповідник "Асканія-Нова"

З Мелітополя їдемо далі на південь у бік Геніческа. Трохи не доїжджаючи до нього, повертаємо праворуч, на трасу Р47, а потім, далі, праворуч - до містечка Асканія-Нова. Поруч із ним знаходиться одноіменний біосферний заповідник, до складу якого  входять зоо- та дендропарк, а також унікальна ділянка абсолютно заповідного степу, який ніколи не оброблявся і де підтримується максимальне невтручання людини в життя природи. 

Фото з iloveukraine.com.ua

На території "Асканії-Нової" зібрано величезну кількість найрізноманітніших рослин, птахів та тварин з усіх куточків світу - від африканських зебр до американських бізонів.

Рослинність "Асканії-Нової" змінює своє забарвлення упродовж всього року: у квітні тут палахкотять тюльпани та півники, у травні- цвіте ковила, влітку степові трави утворюють справжнє зелене море, а восени починає скидатися на яскравий та мякий різнобарвний килим. 

Тваринний світ тут також багатий та різноманітний і налічує більше тисячі видів тварин, серед яких членистоногі та плазуни, ссавці і майже 300 видів птахів.

Фото з Flickr (by 2bpatchett)

Заповідник охороняється ЮНЕСКО, входить до списку 7 Чудес України, а у всесвітньому голосуванні за 7 природних чудес планети "Асканія-Нова" посіла 14 місце. 

У Асканії-Новій можна заночувати, в готелях, котрі знаходяться поруч із заповідником, або на території кемпінгу.

Олешківські піски

З Асканії-Нової їдемо на Чаплинку і повз Нову Каховку рухаємося далі на захід, після великих лісових масивів і перед самим Херсоном буде поворот ліворуч на трасу Е97, по ній доїжджаємо до Раденська, або Великих Копань. 

Поруч з цими населенними пунктами знаходиться найбільший в Європі піщаний масив - Олешківські піски. 210 000 га земель з унікальним ландшафтом та природою.

Фото зі сторінки Національного природного парку "Олешківські піски" у Facebook

За традиційною класифікацією, Олешківські піски - це напівпустеля. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів за Цельсієм, повітря збирається  у гарячі висхідні потоки і розганяє дощові хмари, тож опадів тут дуже мало, значно менше ніж у навколишніх регіонах. Можна потрапити навіть у піщану бурю.

У часи Геродота в цих місцях росли густі ліси, але згодом вони були вирубані місцевим населенням. На зміну лісам прийшов степ з невеличкими піщаними масивами, утвореними завдяки наносам Дніпра.

Олешківські піски  - це море барханів, яке тягнеться скільки сягає погляд. На цих барханах, або ж - кучугурах, часом росте така-сяка рослинність, між кучугурами трапляються маленькі озерця-солончаки, біля яких рослин трохи більше. 

Фото з Flickr (by Pid_rukzak)

Пісок тут дуже мілкий та легкий, отже заввиграшки переноситься вітром. Часом можна побачити, як його закручують у танок смерчі. Є посеред пісків і оаза - невеличкий сосновий лісок на березі озерця з чистою водою.

Коли блукати українською пустелею набридне, можна поїхати далі на південь, у бік Скадовська і Джарилгацької затоки, і потім ще далі на захід, до села Лазурного і найбільшого з островів Чорного моря.

Острів Джарилгач

Джарилгач - це коса, вузька смужка землі, яка глибоко врізається в Чорне море. Такий собі величезний природний хвилеріз. З одного боку Джарилгача знаходиться море, з іншого боку - затока. Природно, Джарилгацька. Офіційний статус Джарилгача іноді змінюється. Зараз це острів. А набридне - перетворюється на півострів. Від суші Джарилгач відділений вузькою протокою, яку періодично заносить піском.

Фото з uafacts.com

На узбережжі є кафе, в якому можна покуштувати смажених скатів, бичків, борщ та інші принади місцевої кухні. На протилежний, південний, бік острова - до відкритого моря - можна здійснити захоплюючу 45-хвилинну прогулянку пішки. Південний берег Джарилгача є локальною курортною зоною, де можна покупатися у морі та позасмагати на білому пісочку.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото





Коментарі [2]
Коментар:
Захисний код:
Хвостата лопата _ 02.04.2013 08:27
Чудова підбірка. Ще б додав Генічеськ
Olesia Yedynak _ 22.01.2013 11:05
класний маршрут! але доведеться почекати літа...ех...
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook