По-русски
Українською
Калькулятор витрат пального
  • Довжина маршруту:
    Вид пального:
    Середня вартість пального:
    Витрати пального на 100 км:
  •   км
      
Показати на карті:
СТО
АЗС
Готелі
Кафе
Місця
Львів - Олесько - Підгірці - Золочів - Свірж - Старе Село - Львів
207 км1 день2

Маршрут пролягає старими замками Львівщини, які сягають своїм корінням у часи пізнього середньовіччя. Ці місця несуть в собі багаторічну історію боротьби за вкрай важливі торговельні шляхи між великим імперіями, які так чи інакше залишили свій слід на кожній з пам'яток. Рухаючись зі сходу на захід, подорож починається з ключа Галичини, розкішного замку в Олесько, і закінчується зовсім покинутим, але від того не менш величним замком князів Острозьких у Старому селі.


Олесько


Селище міського типу - Олесько - розташувався на перетині Галичини і Волині. Таке розташування містечка відразу ж визначило його стратегічне значення. У боротьбі між Литвою, Польщею та Угорщиною за розподіл українських земель, Олесько став, свого роду, ключем до Волині чи Галичини. Перша офіційна згадка про Олесько датована далеким 1930 роком. Саме тоді галицький архієпископ отримав місцевий замок і фортецю Тустань в якості розкішного дару від Папи Римського. Вже в 1327 році в історичній літературі Олесько згадувався, як «оборонний центр з замком». І дійсно, Олеський замок є головним надбанням цього міста, і однією з найбільш відвідуваних пам'яток. Незважаючи на вдале розташування - високо на природному пагорбі - фортеця кілька разів була практично знищена. Найсильніші удари очікували Олесько під час Першої світової і радянсько-польської війни 1920 року. У 1951 році крапку в знищенні Олеського замку поставив... удар блискавки. На щастя, до нашого часу фортецю вдалося відновити, тепер там знаходиться музей. Ще одне місце, яке потрібно відвідати в Олесько - монастир Капуцинів, який потішить туристів не тільки стриманим бароко, а й чудовим зеленим благоустроєм прилеглої території. Крім того, це місце славиться і своїми легендами, як от про дух монаха, який потонув під час свята в колодязі, все ще бродить тут, історіями про дивний звичай - залишати тіла померлих ченців в одній з кімнат, поки вони не разложаться до мозку кісток .

Підгірці

Мальовниче село Підгірці розташувалося на північних схилах схилястої височини Вороняки. Поруч із селом ще збереглися земляні вали та рови, що залишилися від міста Пленеск, згадку про яке можна знайти в «Слові о полку Ігоревім». Колись Пленеск був найбільшим містом Галицько-Волинського князівства, але був знищений під час навали монгольських орд хана Батия в 1241 році. Поселення Підгірці з'явилося на початку XV століття, неподалік від зруйнованого міста. Першу згадку про Підгірці можна зустріти в 1432 році. Звичайно ж, головна цінність міста - це Підгорецький замок, який, правда, зараз перебуває не в кращому стані. Виною тому - кілька серйозних пожеж, під час яких дуже постраждали внутрішні приміщення пам'ятки. Але, тим не менше - це дійсно один з найцікавіших українських замків. А при під'їзді до замку ви зможете побачити костел Святого Йосифа, а також - пам'ятник радянським воїнам. Підгірці цікаві навіть з точки зору природи. Тут ви побачите вражаючої краси італійський парк (який, на жаль, в первозданному вигляді зберігся тільки на гравюрах), а також помилуєтесь величною чотирьохсотлітньою липою. Під цим деревом, як свідчать легенди, відпочивав сам Богдан Хмельницький.

Золочів

Районний центр Львівської області лежить у долині біля північних схилів Гологорів та Вороняк, на березі річки Золочівка, яка впадає в Західний Буг. Протягом історії місто неодноразово піддавалося руйнуванню: зокрема, в 1691 році пожежа практично знищила все місто, а в 1705 році Золочів був спустошений шведами. Це містечко відоме тим, що жителі всіляко боролися за Незалежність України. У 1989 році в Золочеві з'явилося Товариство рідної мови ім Т. Шевченка, пізніше «шевченківські свята» стали регулярними. Надбанням Золочева були церкви - до 1940 року налічувалася 31 дерев'яна церква, частину споруд, на жаль, зруйновано. У другій половині ХХ ст. Золочів поступово став розвиватися: почали з'являтися промислові підприємства, будувалися школи, дитячі садки, багатоквартирні житлові будинки. А місцевий замок більше трьохсот п'ятдесяти років тому був зведений як справжня фортеця - з бастіонами, ровом і таємним входом. У наш час вдалося відновити і цікавий Китайський палац у вигляді ротонди з прибудовами, який разом із замком утворює ренесансний ансамбль. Перед початком другої світової війни тут були катівні НКВС, зараз палац в Підгірцях - частина Золотої підкови Львівщини, а в його приміщеннях свої експонати виставляє відділення Львівської картинної галереї.

Свірж


Свірж - це невелике мальовниче українське село неподалік від Львова. Відвідавши його, ви зможете побачити красиві розливи однойменної ріки, а також відвідати старовинний замок Свірж. Перші письмові згадки про Свірж датуються 1427 роком, коли його відвідав польський король Владислав ІІ Ягайло. Цікаво, що в ті часи Свірж мав статус міста, а вже в 1449 році відбувся поділ між містом і селом Свірж. Окрасою львівського краю, безсумнівно, є і мальовничий замок у Свіржі. Свій сучасний вигляд замок набув у XVII столітті, хоча і згадувався неодноразово впродовж двохсот років до того. Цікаво, що у Свіржі часто проходили зйомки фільмів, на зразок знаменитих «Трьох мушкетерів». Це місце, особливо після реставрації в 80-роках XX століття, нагадує скоріше не старовинний замок, а інтелігентний палац з неймовірно зеленими і безмежними просторами природи поруч. Також слід звернути увагу на ренесансний костел поруч з замком, а також сторожову вежу. Цікаво й те, що тут проводився міжнародний етнічний фестиваль «Свірж».

Старе Село


Про давність населеного пункту, який розташувався в 18 км від Львова, говорить сама його назва - Старе Село. Головна визначна пам'ятка населеного пункту - це, звичайно ж, п'ятикутний замок, який є найбільшим на Львівщині. На жаль, він не тільки найвеличніший, але і самий занедбаний замок Золотої підкови. До теперішнього часу змогли зберегтися лише височенні, до 15 м, оборонні стіни колись найбільшого на Львівщині замку князів Острозьких. Є також в околицях Старого села дерев'яний храм усікновення голови св. Іоанна Хрестителя XVIII століття. Останнім часом Старе село, а саме територія колишнього замку, оточена руїнами, стала місцем проведення музичних фестивалів.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: замок

Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
diel _ 14.02.2013 01:12
Мы предлагаем Вам прогулки, и путешествия по г. Львову.
Также встреча и сопровождение с аэропорта, и вокзала с высоким уровнем сервиса

http://progulyanki.at.ua/
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook